Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

iPad aplikace

 

Co nás nejvíc baví na iPadu...

O koupi iPadu jsme uvažovali, nebo spíš snili, už delší dobu, ale k této investici nás definitivně postrčila paní Kejíková. Julinku dobře zná a zcela správně usoudila, že Julince rozšíří obzory, dá jí větší možnost zábavy a nám usnadní život. Děkujeme za ten šťouchanec ;o) 

Od začátku jsme s iPadem počítali především pro Julinku a Jolanku, ale jistě mi budete věřit, že i my, rodiče, ho dokážeme využít. Je to snadný a rychlý přístup k internetu, nastartuje se mnohem dřve než běžný počítač či notebook.  A i pro dospělé k němu existuje spousta užitečných, zábavných, návykových "žroutů času" ;o)  Ještěže jich je spousta zdarma ;o)

IPad se stal pro mě především neocenitelným pomocníkem při rehabilitaci. Julinka si v podstatě hraje a ani neví, že cvičí. Když fyzioterapeutka potřebuje, aby se Julinka postavila na nohy, zvedne se, pokud jí to přinese možnost ťuknout do veverky, která za odměnu srandovním způsobem schroustá šišku. Když potřebujeme posílit levou ručičku, dáme před klečící Julinku iPad tak, aby byla nucena se o levou ručičku opřít a pravou pak za odměnu může rozpohybovávat svá milovaná zvířátka. Celá "práce" s Julikou je potom v pohodě, bez protestů, efektivní. Spousta rodičů by mi jistě obdobný styl zábavy v takovém rozsahu neschválila, ale co, účel přece světí prostředky. Pokud se díky iPadu "postaví na nohy", jsem připravená upozornit písemně Apple Computers na to, jakým skvělým motivačním prostředkem pro hendikepované děti tahle jejich malá placatá vymoženost je ;o)

A teď už nějaké ty aplikace....

                                                                                

FISHER PRICE BLACK & WHITE : Nejhezčí obrázky pro děti asi mají aplikace od Fisher Price. Holky ale mají rády i tuhle černobílou, která slouží především ke zrakové stimulaci. Černobílá zvířátka vždy s jedním červeným prvkem se různě pohybují při hudbě. Dítě může na aplikaci jen koukat, ale i ťukat do obrazovky a zvířátka tím měnit.

 

MY FIRST 1000 WORDS : Aneb Mých prvních tisíc slov je aplikace od Aligator Apps. Jsou to vlastně do několika kategorií roztříděné obrázky opatřené anglickým popiskem a hlasovou nahrávkou. Obrázky jsou v kategoriích jako třeba jídlo, zvířata, hračky, barvy,... ale nejlepší a nejužitečnější je kategorie Oblíbené, kam si sami vybrané obrázky přesunete. Titulek obrázku pak můžete přepsat na český a namluvit si k němu krátký text. Já jsem do Oblíbených vybrala všechna zvířátka, ke kterým znám básničku, a tu jsem Julince k obrázku namluvila. Časový interval pro hlasovou nahrávku je tak akorát dlouhý na 4 veršovou básničku. Takže Julinka ťukne na obrázek, objeví se fotka zvířátka a můj hlas k němu řekne básničku. To tu naši čtenářku baví teď asi nejvíc a mě to ušetří nějaké to čtení. Tuhle aplikaci milujeme obě ;o)

    

                                                                                                                            

SOUND TOUCH / VIDEO TOUCH :  Opět do několika "listů" roztříděné obrázky - domácí zvířata, divoká, ptáci, dopravní prostředky, domácnost, hudební nástroje. Ťuknutí na kreslený obrázek vyvolá fotku dané věci / zvířete i s příslušným zvukovým doprovodem. Pokud zvolíte levnější Sound touch, budou to fotky, pokud dražší Video Touch, budou to krátká videa. Ke každému obrázku je fotek/videí více, tuším 5. Fotky i videa jsou krásné, kvalitní, myslím, že opravdu stojí za to.

 

                                                                            

GIGGLE GANG : Opět od Fisher Price. Barevné bambulky Vám zazpívají každá jinou krátkou písničku a pořád se při tom chichtají. Můžete je doprovodit na malý klavírek. Je to veselé a barevné. Anglické.

 

                                                                            

ZVÍŘÁTKA PETRY SOLLÉN : Několik listů s různými scenériemi ze života na farmě, v lese, v divočině či v moři. Každé zvířátko něco umí. Kravička zabučí, koník se napase, beruška uteče. A je dobré vyzkoušet, jestli se třeba někdo neschovává za keřem či pod vodou, nebo jestli neumí kytička přivolat třeba hopkajícího králíka. Julinka tu má nejradši "prdihrocha". Že nevíte, co ten umí? ;o)

 

                               

 

ANIMAL FUN PUZZLE FOR TODDLERS : Jednoduchá "puclátka". Můžete buď vkládat celé zvířátko na jeho místo, nebo poskládat jedno zvířátko z kousků.  Když dítě vloží zvířátko správně na jeho místo, zvířátko se rozpohybuje a vydá charakteristický zvuk.                            

 

 

TOPlist