Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Víčka z PET lahví

Víčka z PET lahví

Díky dvěma milým a pozorným kolegyním Julinčina táty se v našem okolí rozbíhá sbírka víček z PET lahví.
Nasbíraná víčka prodáme Plastožroutovi a za utržené peníze budeme moci pro Julinku zase něco prospěšného
udělat. Ať už pořídit nějakou kompenzační pomůcku, či pokračovat v hiporehabilitaci. 

Tady je letáček...

 

18.8.2016   Po roce a půl pracovníci Charity Zábřeh opět odevzdali nasbíraná víčka ve výkupu. Neuvěřitelné množství 4,5 tuny jste nasbírali pro Julinku. Mockrát Vám za to děkujeme. Vám sběračům i kolektivu Charity Zábřeh, bez Vás bychom to nezvdládli.    

    Jak jsem tu už psala, Julinka podstoupila v květnu 2016 závažnou ortopedickou operaci, po které musela 6 týdnů ležet v ortéze s rozpěrou mezi kotníky. V této ortéze se nám nevešla do běžné postýlky, takže jsme jí museli nechat vyrobit "letiště", které teď, po sundání ortézy, využíváme jako prostor pro rehabilitaci a bezpečné místo pro její samostatný pohyb. Investice to nebyla zrovna malá, ale díky Vám všem jsme jí to mohli umožnit. Vzhledem k nutnosti abdukce nohou i v pasivním stoji ( po našem: stát rozkročená ;o) ) musíme Julince pořídit i nový vertikalizační stojan, který to umožňuje. A taky proto, že z toho starého už prostě vyrostla ;o). No a nadále intenzivně "hiporehabilitujeme" v Pro dotyk, z. s. v Lesnici, což je, jak už jsem taky jistě zmiňovala, ta asi nejúčinnější terapie pro celé tělo najednou. Tohle všechno můžeme, protože sbíráte Julince vršky. Moc děkujeme. Opravdu to má smyls. 

       

 

20.11.2015 Boženka jede !!!

Tady umisťuju odkaz na web Boženky, čili II. ZŠ v Zábřehu na Moravě, kde pro naši Julinku taky sbírají víčka. A tihle pilní mravenečci je pak třídí podle barev, aby výtěžek byl co největší. Moc za to děkujeme, Vaší  pomoci si velice vážíme. I díky sbírce vršků od včerejška Julinka se svou bolavou kyčlí (v únoru ji čeká operace) sedí pohodlně a vzorně v nové židli MyGo. Starou židli, ze které nám už vyrostla, jsem darovali Speciální ZŠ v Mohelnici, aby ještě dál posloužila dětem s podobným osudem, jako má naše Juli, ať už ve škole, školce, nebo klidně i doma. Ne každý totiž má to štěstí, že mu někdo pomůže sehnat finanční prostředky na takovou pomůcku. No a když třeba ani pojišťovna nepomůže....

Takže děkujeme a aspoň takhle Vaši pomoc posíláme dál. heart

*******************************************************************************************************

 

18. 7. 2015   Máme za sebou první týden pobytu v Janských lázních. Julinka i Jolanka tu mají spoustu práce, ale ráda říkám, že je to tu všechno baví. Každý den se nezastavíme až do půl třetí, a to je dobře. Všechny Vás odtud zdravíme a chceme moc poděkovat za sbírání vršků.  Julinka má novou ortézu, která by jí měla pomoct se subluxací kyčle, a kvůli ní potřebovala nový, širší vozíček. Díky Vám ho už má, můžete na něj kouknout v sekci Kompenzační pomůcky. Je to druhý vozík, proto jsme jej museli celý zaplatit bez podpory pojišťovny. Takže ještě jednou, moc děkujeme. Opakuju se, ale sbírání vršků má opravdu smysl. Moc ráda bych tu vyjmenovala všechny, kteří přispívají, jakkoliv, ale protože nechci nikoho vynechat, a ne každý se nám ohlásí nebo nějak jinak "podepíše", děkuju takhle hromadně. (Občas prostě přijdeme domů a najdeme pytel vršků za bránou... ;o) )

Za všechny uvádím  příklady, které jsem měla možnost zdokumentovat....

Hasiči z Lobodic

26.8.2014 

V pátek nastupujeme do Klimkovic. Těšíme se! Julinka bude mít kromě Klim-Therapy i každodenní logopedickou péči. Tu se nám podařilo Julince zajistit díky vám všem, kteří jste pro Juli sbírali víčka. Obrovský dík patří zábřežské Charitě, panu řediteli Kargerovi, paní Macákové a všem, kteří se na této akci podíleli. Charita za nás víčka z našich i svých sběrných míst svážela, přebírala a odvážela do výkupu. A v srpnu nám oznámili krásný výsledek letošního kola, který, jak už jsem psala, umožní Julince každodenní logopedickou péči při lázeňském pobytu.

Sbírka víček pokračuje, budeme moc rádi, když zůstanete s námi ;o)

 

4.7.2014

Víčka víčka víčka... víčka tady, víčka tam, všude, kam se podívám.

"Doprčič! Ještě tu minerálku nemám dopitou, a už mi chybí vršek! "

Ano, i takhle vypadá sběr víček od PET lahví. Tato akce si žije vlastním životem a rozšířila se mimo naše obzory. Víčka k nám putují z nečekaných míst různě vzdálených, různými prostředky. K dnešnímu dni máme odevzdáno asi 2,5 tuny. Moc děkujeme všem, kterým stojí za to to víčko odhodit do jiné nádoby, než lahev.

Děkuju nejen za Julinku, ale za všechny, kterým takto pomáháte.

Výtěžek ze sběru víček byl použit na doplacení cyklokočárku Dandy a na zakoupení balanční plošiny.

(viz. Kompenzační pomůcky)

V dohledné době k nám dorazí nový pomocník - vozíček Otto Bock, na který bychom měli doplácet 10 tisíc Kč. S vozíčkem už se nám bude lépe vypravovat do lázní, do Klimkovic (náš první lázeňský pobyt), a i na doplacení této péče pro Julinku se nám výtěžek ze sběru víček bude hodit. Julince bychom rádi kromě Klim-therapy zaplatili i logopedickou péči. Věříme, že se rozmluví. A pobyt tak bude více využit.

Bojujeme, bojujeme za Julinku každý den a díky, že jste s námi. Má to smysl.

*******************************************************************************************************

*******************************************************************************************************

 

DÍKY VŠEM

Akce Vršky báječně jede.... Dosáhla rozměrů v jaké jsem ani ve snu nedoufala. Jsem až dojatá, kolik lidí je ochotno touto formou pomáhat. Opravdu moc děkujeme Vám všem, kteří se se na této akci podílíte!!! Největší dík patří dvěma statečným, které mají na svědomí start této "vrškománie": Jiřina Jiříčková a Soňa Žouželková

 

Vůbec netušíme, kde všude se pro Julinku víčka sbírají. Proto jsme moc rádi, že se nám občas někdo podepíše, a třeba takhle krásně....

Moc děkujeme dětem z mohelnické školky a taky je všechny zdravíme !!!

Je super, že i ti nejmenší mají chuť pomáhat. Snad jim to vydrží. Díky.

 

 

TOPlist